Personal Training

Profesyonel eğitmenlerimiz ile birlikte kulübümüzde yapılan kişiye özel kickboks, thaiboks ve boks antrenman programıdır. Personal trainer, kişilerin farklı ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için antrenman planı hazırlarken standart programlardan farklı bir program uygular.

Sporcunun sağlık durumu, fiziki yapısı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları ve psikolojik durumu dikkate alınarak hazırlanır. İlk hafta temel teknikler ve esneklik programları uygulanır. Daha sonra ilerleyen antrenmanlarda ise teknik taktik, ellik tutma, teknik kombinasyon, kuvvet çalışmaları yapılır.  İlerleyen seviyelerde bütün koruyucular takılarak farklı sporcular ile spaning (antrenman maçı) yapılır. Bunlarla birlikte ip atlama, koşu, interval antrenmanları yapılarak sporcunun hedefine ulaşması kısa süreye indirilmiş olur. Hedeflenen sonuca ulaşmanın anahtarı, kişilerin antrenman programlarına düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamalarına bağlıdır.

Personal trainer, bütün bunların aksamadan yapılması için kişilerin motivasyonunu en yüksek seviyede tutar. Ayrıca kişilerin beklentileri doğrultusunda yaşam kalitelerini yükseltecek alışkanlıklar kazandırır. Böylece hedeflenen sonuca ulaşmak kaçınılmaz olur.

Personal trainer (Özel Ders) kişi ve eğitmenlerimizin uygun oldukları saatlerde yapılmaktadır.