Kickboks

Kickboks sporu, içinde farklı tekniklerin  yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelmesi sonucunda oluşmuş; güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar.

Kulübümüzün ana branşlarından olan Kickboks antrenmanları yeni sporcular için genellikle haftada üç günlük programlarla yapılmaktadır. Yeni olan sporcu kültür fiziği yani ısınma hareketlerini  grup halinde yapar. Daha sonra seviyesine ve fiziki kapasitesine göre yapılan antrenmanlarda teknik ,taktik, kondisyon, esneklik ve haftanın belirli günleri de fightcross yaparak uygulanır.

Kickboks, en sert sporlar arasında yer alır. Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarılı olursunuz. 
Kickboks, tekme ve yumruk kullanmayı içeren bir spor dalı olduğu için muhakkak eldiven, kask ve dişlik gibi malzemelerin kullanımı zorunludur. Bu sporda uzmanlaşmak isteyenler için iyi bir kondisyona sahip olmak , eğitmenlerin her söylediklerini dikkate almak ve harfiyen yerine getirmek önemlidir. İlk birkaç ay kondisyon çalışmakla geçer. Daha sonra teknik ve taktik antrenmanlara geçilir. Tekme, yumruk, diz ve dirsek darbeleri zaman içerisinde sporcuya öğretilir. Gardını hangi durumlarda nasıl alması gerektiği anlatılır. Kickboksun sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilir.


Kickboks Grup Antrenmanlarımız

Pazartesi - Çarşamba - Cuma Saat: 17:00 ile 18:00 arası

Pazartesi - Çarşamba - Cuma Saat: 20:00 ile 21:00 arası

Salı - Perşembe - Cumartesi Saat: 17:00 ile 18:00 arası

Salı - Perşembe - Cumartesi Saat: 18:30 ile 19:30 arasıdır.