Kadınlar Kickboks

Günümümüzde özellikle kadınların maruz kaldığı taciz,kapkaç ve fiziksel şiddet toplumumuzu olumsuz yönde etkilemektedir. Kadınların karşılaşabilecekleri bu tarz olumsuz olaylara karşı kendilerini savunabilecekleri sporlardan birisi kickboks’dur.

Kadınlar haftada üç gün kickboks yaparak kendilerini koruyabilecek yeteri tekniğe,güce ve özgüvene sahip olacaklardır. 11 tane temel teknikle harmanlanıp etkili şekilde kullanılmasıyla çok kısa sürede fayda sağlayacaktır.

Sadece denemekten korkmayın.

Kickboks, tekme ve yumruk kullanmayı içeren bir spor dalı olduğu için muhakkak eldiven, kask ve dişlik gibi malzemelerin kullanımı zorunludur. Bu sporda uzmanlaşmak isteyenler için iyi bir kondisyona sahip olmak , eğitmenlerin her söylediklerini dikkate almak ve harfiyen yerine getirmek önemlidir. İlk birkaç ay kondisyon çalışmakla geçer. Daha sonra teknik ve taktik antrenmanlara geçilir. Tekme, yumruk, diz ve dirsek darbeleri zaman içerisinde sporcuya öğretilir. Gardını hangi durumlarda nasıl alması gerektiği anlatılır. Kickboksun sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilir.

Grup antrenmanlarımız kadın-erkek karışık yapılmaktadır. O nedenle kadın sporcularımız diledikleri gruba katılabilmektedir.